skočit na obsah | skočit k hlavní navigaci

Aktuality

 

 

Revize kotlů

Provedenou revizí kotlů se jejich majitelé vyhnou pokutě. Nová povinnost čeká od konce letošního roku majitele většiny kotlů na tuhá paliva napojených na teplovodní soustavu ústředního vytápění domu. Podle platného zákona o ochraně ovzduší musí do konce každý spalovací zdroj na tuhá paliva o příkonu 10 – 300 kW napojený na radiátory projít kontrolou technického stavu a provozu (revizí). Od 1. ledna 2017 si totiž může příslušný městský úřad (ORP) vyžádat potvrzení o revizi. V případě nedodržení povinnosti čeká takového provozovatele kotle postih až do výše 20 tisíc korun. Nejpozději za dva roky je nutné revizi kotle pravidelně zopakovat.

Seznam odborně způsobilých osob, které mohou revizi kotle provést, naleznou zájemci na stránkách Asociace podniků topenářské techniky- http://www.aptt.cz/opravneni-ozo.php?kraj=JHM .

Vzor dokladu o kontrole technického stavu kotle zájemci naleznou ZDE (docx, 40,8 kB). Současně je přiložen informační leták zpracovaný Ministerstvem životního prostředí ZDE (pdf, 384 kB).

Další informace o provádění kontrol jsou obsaženy ve sdělení „k provozování a ke kontrole spalovacích stacionárních zdrojů o jmenovitém tepelném příkonu 300 kW a nižším, zveřejněném na internetových stránkách MŽP - http://www.mzp.cz/cz/spalovaci_stacionarni_zdroje_300kW_sdeleni .

 

 

 

 

 

 

http://ulozto.cz/xFfHG2Fm/borkovany-1970-aplikace-zip

http://ulozto.cz/xFfHG2Fm/borkovany-1970-32bitova-aplikace-zip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na obecním úřadě je zřízeno pracoviště Czech Point. Lze pořídit např. výpis z katastru nemovitostí, obchodního rejstříku, rejstříku trestů, výpis bodového hodnocení řidiče atd. Podrobnější informace na www.czechpoint.cz.

Soubory ke stažení: