skočit na obsah | skočit k hlavní navigaci

OBECNÍ HLÁŠENÍ

pondělí 30. 3. 2020

Zelenina Juvita Uherský Brod prodává certifikované sadbové  brambory z Vysočiny, cibuli konzumní brambory s možností dovozu domů. Objednávejte na telefonních číslech: 777 880 988 nebo 606 575 578

Upozorňujeme občany, že nadále platí nošení roušek na veřejnosti. Porušení tohoto mimořádného opatření je sankcionováno pokutou až do výše 20 tis. Kč.

Pošta Borkovany bude v pondělí 30. 3. otevřena pouze dopoledne od 8 do 11 hodin. Odpoledne bude zavřeno z důvodu dezifekce poštovního úřadu.

Paní Anna Roznosová oznamuje, že prodejna textilu v Šitbořicích bude po dobu mimořádnéhoí opatření  otevřená každý den od 14.30 do 15.30 h.

Pošta Borkovany z důvodu mimořádného opatření upravuje pracovní dobu. Od pondělí 23. 3. bude otevřena od 8 hodin do 11 hodin (z toho od 8 do 9 h jen pro důchodce) a odpoledne od 14 do 15 hodin. Tato pracovní doba platí až do odvolání. 

Vláda ČR vyhlásila od 19. 3. 2020 zákaz vycházení bez zakrytí úst a nosu. Od středy 25. 3. budou v době od 8 do 10 hodin vyhrazeny obchody k nákupům potravin a drogerie pro seniory starší 65 let.

 MUDr. Novotná oznamuje, že do středy 1. 4. bude ordinovat pouze v Kloboukách od 8 do 13 hodin.

Obecní úřad nabízí seniorům službu dovozu léků /pouze na lékařský předpis/. Kdo z občanů bude potřebovat přivézt léky, může zavolat na obecní úřad. tel. 519 419 418, starosta si vyzvedne recept a léky přiveze.

Knihovna je do odvolání zavřená.

Mateřská škola oznamuje, že vzhledem k vývoji situace a možnému šíření nákazy koronaviru je po projednání se zřizovatelem od 16. 3. 2020 mateřská škola uzavřena do odvolání.

Obecní úřad oznamuje, že z důvodu mimořádného opatření bude obecní úřad otevřen pro veřejnost pouze v pondělí od 9 do 12 hodin a ve středu od 14 do 17 hodin.

Od pondělí 16.3. bude přerušen provoz Fyzioterapie na zdravotním středisku v Kloboukách kvůli epidemiologické situaci do odvolání.

Potraviny Polákovi oznamují, že služba rozvozu potravin se rozšiřuje po zbytek měsíce března a v měsíci duben pro všechny občany. K dispozici je rozvážková služba potravin a drogerie. Každé úterý, středa a čtvrtek si můžete v čase 8 -10 hod zatelefonovat o nákup, který Vám doveze domů. mob. 739 449 284

 

Základní škola Těšany žádá  rodiče žáků, aby sledovali pravidelně webové stránky školy – pedagogové vytvořili na stránkách sekci domácí příprava, kde jsou zadány domácí úlohy a práce žákům jednotlivých ročníků. Úlohy a studijní materiály budou pravidelně vkládány vždy v úterý a v pátek. Prosíme rodiče, aby dohlédli na své děti a na plnění zadané domácí přípravy. Děkujeme za spolupráci a pochopení a přejeme všem pevné zdraví. Vedení školy.“

Oznamujeme občanům, kteří mají zájem o kompostér, že si jej mohou vyzvednout na obecním úřadě. Kompostéry jsou určeny pro občany obce a občany, kteří mají v naší obci nemovitost.

POŠTA BORKOVANY OZNAMUJE ZMĚNU TELEFONNÍHO ČÍSLA. NOVÉ TELEFONNÍ ČÍSLO JE 954 269 175.
 

 
 
   

 

Na obecním úřadě je zřízeno pracoviště Czech Point. Lze pořídit např. výpis z katastru nemovitostí, obchodního rejstříku,    rejstříku trestů, výpis bodového hodnocení řidiče atd. Podrobnější informace na www.czechpoint.cz. 

 

Soubory ke stažení: