OBECNÍ HLÁŠENÍ

pátek  12. 4. 2024

 Obec Borkovany pořádá v sobotu 20.4. den zabíjačkových specialit. Začátek je ve 13 hodin v sokolovně. V nabídce bude tradiční zabíjačková černá polévka, pečínka, vepřový guláš, tlačenka, jitrnice, jelita, škvarky. Zajištěna je hudba a teplé i studené nápoje. plakát

Drůbežárna Prace bude v pátek 19. 4. ve 13:30 hod.  prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice,  brojlerová kuřata, káčata, housata, husokačeny Mulard, krůty, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.

Základní umělecká škola v Kloboukách u Brna oznamuje, že na svých webových stránkách zveřejnila informace o přijímacích zkouškách pro školní rok 2024/2025. 

 

 

 

Oznamujeme občanům, že se vybírají poplatky ze psa a za odpad. Poplatek ze psa je 100 korun a za odpad 400 korun za osobu a rok. Splatnost poplatků za psa je do 30.4. a za odpad do 30.6.

Zápis do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2024/2025 se koná 11.4. 2024.    zápis

Jabor Borkovany oznamuje, že  vždy každou středu a pátek od 7.45 hodin bude pojízdná prodejna prodávat čerstvé maso a masné výrobky na náměstí.

Oznamujeme občanům, že výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky je 36.591,- Kč. Děkujeme všem, kteří  jste koledníky přijali a pomohli přispět jakoukoli částkou na pomoc potřebným a samozřejmě děkujeme také koledníkům a jejich doprovodu.

 

 

 

 
 
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Od 2.6. 2023 bude otevírací doba pošty:                        NOVÉ TELEFONNÍ ČÍSLO NA POŠTU: 603 489 109

PONDĚLÍ 7 - 11 hodin
ÚTERÝ 11 - 15 hodin
STŘEDA 7 - 11 hodin
ČTVRTEK 11 - 16 hodin
PÁTEK 10 - 13 hodin

 

Nadační fond Josefa Hycla nabízí oční vyšetření v Brně i s dopravou zcela zdarma všem seniorům starším 65 let. Pokud jste již dlouho nebyli u očního a máte pocit, že špatně vidíte, stačí se objednat na telefonním čísle 517 076 800. Nadační fond zajistí dopravu i vyšetření zcela zdarma: v dohodnutém termínu vás řidič vyzvedne v naší obci, odveze vás k očnímu lékaři do Brna a poté vás zase přiveze zpět do obce. leták

 V lednu 2023 bude otevřena výzva Nová zelená úspora Light, která má pomoci snížit náklady na vytápění Vašich domácností. MAS Hustopečsko ve spolupráci s naší obcí nabízí občanům bezplatnou pomoc při získávání finanční podpory z tohoto programu. V případě zájmu kontaktujte svou obec nebo pracovníky MAS Hustopečsko na telefonním čísle 774 113 357.  leták   nová zelená úsporám ligrh

Obecní úřad upozorňuje občany, aby ke svozu separovaného plastového odpadu připravovali pouze plné a zavázané pytle. Všechny PET lahve musí být sešlapány tak, aby se do pytle vešlo co největší množství odpadu. Nedostatečně naplněné pytle a pytle obsahující nesešlapané PET lahve nebudou odváženy.

Oznamujeme občanům, že rušíme službu svozu biologického odpadu. Po obci jsou rozmístěny velkoobjenové kontejnery, kam můžete odpad zavést. Dále jej můžete uložit na sběrném dvoře. V případě většího množství biologického odpadu si objednejte kontejner, který Vám přistavíme.

 

 

Archiv